Buradasınız: Ana Sayfa > KURUMSAL > ÜRETİM SÜRECİMİZ

ÜRETİM SÜRECİMİZ

 

Tasarım Süreci

CAD
Projelerimizin sorunsuz sonuca ulaşabilmesi için, kalıp imalatı ve üretimi yapılacak ürün ile ilgili istenen tüm özellikler ( hammadde ve kalıp malzemeleri, analizler, enjeksiyon baskı verileri, 3D ve 2D taslak kalıp tasarımı ) müşterimize sunularak onayı doğrultusunda üretim planı hazırlanmaktadır.

Müşterilerimizden gelen ürüne ait tüm datalar incelenerek, ürün üzerinde zorunlu olacak değişiklikler varsa müşterimiz ile görüşülüp ürünün kalıp başlama datasının onayı alınır.

Kalıba ait tüm sistemler; Enjeksiyon, Bağlantı, Yolluk, Soğutma, İtici, Maça ve Hareketli Mekanizmalar müşterilerimizin görüşü ve onayı alınarak şekillendirilir.

CAE

Parça tasarımı tamamlanmadan önce, enjeksiyon sırasında hatalar ile karşılaşmamak, istenen ürün özelliklerinin korunabilmesi için; Enjeksiyon Dolum analizi, Soğutma analizi, Çarpılma ve Çöküntü analizi yapılır.

Müşterimize sunulan verilerin uygunluğu onaylandıktan sonra parça ve kalıp tasarımına başlanır.
 

Kalıphane Süreci


CAM
CAM departmanımızda PowerMill programı kullanılmaktadır.
Hedeflenen Kalıp bitiş sürelerine ulaşmak için ilk adım olan CAM prosesinde, gerekli ölçüsel hassasiyet ve yüzey kalitesi minimum işleme sürelerinde gerçekleştirilmektedir.

CNC
Hatasız ve hızlı seri üretim süreci için, Tezgah-Tutucu-Takım hassasiyetine sahip makine ve ekipman donanım ile hizmet verilmektedir.
Ölçüsel hassasiyet sağlanarak, CNC prosesi sonrası EDM ve alıştırma işlemlerini en aza indirecek şekilde işleme yapılmaktadır.

EDM
Hızlı bağlama sistemleri kullandığımız Dalma Erozyon tezgahlarımızda, hassas ve hızlı işlemler yapılmaktadır.

KALIPHANE
Konvensiyonel tezgahlarımızla ve tecrübeli kalıphane çalışanlarımızla kalıp elemanlarının alıştırma ve montaj işlemleri yapılarak kalıplar deneme baskısı ve müşteri onayı sonrası seri üretime hazır hale getirilir.PARLATMA
Kalıp imalatının son aşaması olan Parlatma prosesi üzerinde önemle ve titizlikle durarak yüksek görsel ve boyutsal hassasiyet sağlanmaktadır.

DENEME VE SERİ ÜRETİM
Kalıp imalatı tamamlandıktan sonra, ilk baskı denemesi yapılır. Bütün görsel, boyutsal kontroller ve kalıp sistemlerinin çalışma kontrolleri yapıldıktan sonra, kalıp tanıtım plakaları takılır ve boyanır. Kalıp seri üretime hazır olarak raftaki yerini alır.

PLASTİK ENJEKSİYON SÜRECİ
AYBERKSAN üretim aşamasında müşteri memnuniyetine büyük önem vermiş olup bu ilkeyi temel prensip olarak kabul etmektedir.
70 ton’ dan 400 tona kadar çeşitli tonajlarda geniş makine parkuru ve modern teknolojisi ile müşteri odaklı çalışma prensibine dayalı 3 vardiyalı çalışma sistemi ile üretim yapmaktadır.

BOYAMA, SERİGRAFİ, MONTAJ SÜRECİ

Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda, yaş boyama ve soft touch prosesleri de üretim akışına katılarak, sorunsuz parça tedariği yapılmaktadır.

Tampon ve İpek serigrafi makinalarıyla müşterilerimizin talepleri doğrultusunda bünyemizde serigrafi uygulamaları yapılmaktadır.

Müşterilerimizi istekleri doğrultusunda üretimi yapılan parçaların montaj ve gruplama prosesleri de yapılmaktadır.