Plastik Enjeksiyon

   Plastik ürünlerin büyük bir kısmı enjeksiyon yöntemi ile üretilmektedir. Enjeksiyon özet olarak; eritilen hammaddenin kalıp içerisine belirli bir sıcaklıkta ve orantıda enjekte edilmesi ve soğuması sonrasında plastik ürünün elde edilmesi işlemidir. Türkiye’de ve dünyada yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir.

   AYBERSAN Plastik Kalıp Sanayi olarak enjeksiyon kalıp üretimimizin vazgeçilmez parçası olan plastik enjeksiyon işlemini de firmamız bünyesinde barındırmaktayız. Plastik enjeksiyon; hammadde miktarı, makine sıcaklığı, yolluk sıcaklığı, soğuma süresi vb. birçok faktörü aynı anda içinde barındıran bir işlemdir. Uzman kişiler tarafından yapılmadığı takdirde üründe çapak, çöküntü, patlak vb. istenmeyen sonuçları doğurması kaçınılmazdır. Kalite ve memnuniyeti eşdeğer gören firmamız bu konuda gerekli her türlü yatırımı yapmış ve yapmaya devam etmektedir.
 
   Firmamız bünyesinde üretilen enjeksiyon kalıp ve plastik enjeksiyon ürünlerin; hammaddeden yolluk sıcaklığına, karışım oranlarından soğuma zamanına kadar tüm süreçleri büyük bir titizlikle izlenmekte ve raporlanmaktadır. Üretim süreci boyunca gerekli olan analiz ve testler yapılmakta, karşılaşılan problemin çözümü en kısa sürede sağlanmaktadır.

Bunlardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

Hammadde analizi
Çekme Testi
Basma Testi
Düşme Testi
Sertlik ölçme testleri
Çok eksenli statik testler

Plastik üretimi için bizimle iletişime geçin.