Tasarım

   Enjeksiyon Kalıp tasarımı kâğıt üzerindeki eskizler ile başlayıp, bilgisayar programları ile devam eden ve enjeksiyon sonrası gerekli görülen iyileştirmeler ile son bulan bir süreçtir. Elbette günümüzde kâğıt üzerinde tasarım müşterilerin kendilerini ifade etme yöntemi dışında neredeyse yok denecek kadar azdır. Gelişen teknoloji ile bilgisayar programları ile yapılan 3D tasarımlar, büyük ölçüde kolaylık sağlamıştır.

   AYBERKSAN Kalıp Sanayi olarak müşterilerimizin talepleri doğrultusunda, onlara en uygun tasarımları yapıp onaylarını aldıktan sonra üretime başlamaktayız. Tasarım her ne kadar teknoloji ile kolaylaşmış olsa da yüzey kalitesi, hammadde türü ve kalıpların bağlanacağı makine gibi faktörlerden ötürü zor bir süreçtir. Ortaya çıkacak ürünün istenilen verimlilikte olması adına kalıp tasarımı birçok kez Moldflow, CAD ve CAE gibi programlarda test ve analiz edilerek gerekli veriler alınır. 
   Alınan verilerin müşteri tarafından onayının ardından tasarım işleme dökülür. Kalıp seti makine parkurumuzda işlenmeye başlar.

Tasarım alanında uzman personelimizden hizmet almak için bize ulaşın.


Tasarım