Kalıp İmalat


Plastik Kalıp Sanayi Sektörü; plastik kullanımının yaygınlaşması ile birlikte gelişme göstermiştir. Bu gelişmeleri yakından takip eden firmamız plastik kalıp/ enjeksiyon kalıp alanında bir çok farklı konuda iyileştirme ve güncelleştirmeler yapmıştır.
Büyük bir titizlik ile tamamlanan tasarım işleminin makine parkuruna yönlendirilmesi ile kalıp imalatı için gerekli kalıp seti sipariş edilir.
Gelen kalıp setinin hammaddesi ürüne ve üretim tipine uygun seçilir. Yüksek hassasiyet gerektiren işlerde kalite ve verimlilik optimum seviyede tutulur.
AYBERKSAN Plastik Kalıp Sanayi bünyesinde enjeksiyon kalıp yanı sıra; ZPL, sıcak yolluk, şişirme kalıp, kauçuk pres kalıp ve insert kalıp üretimi de yapılmaktadır.
CAM aşamasında tasarlanana kalıbın CNC tezgahlarında işlenmesi için programlaması yapılır. Aynı zamanda ölçüsel hassasiyet gereken işlemler tekrar gözden geçirilir.
Programlama sonrası kalıp CNC tezgahında işlenir. Yüzey işlemi için EDM dalma erozyon, Sabitleme ve itici pimlerin yuvaları için freze tezgâhları kullanılır.
Enjeksiyon kalıbı toplanmadan önce varsa hareketli kısımlar son kez kontrolden geçirilir. Tüm denetlemelerden sonra kalıp toplanır ve deneme baskısına gönderilir.
Ayberksan Plastik Kalıp Sanayi; yılların vermiş olduğu tecrübe ve teknolojik yeniliklere açık olmanın sayesinde bir çok sektörde uzun ömürlü plastik kalıpları üreterek adından söz ettirmiştir.
Siz değerli müşterilerimizin de plastik kalıp imalatı konusunda çalışma arkadaşlarımızla iletişime geçmenizi bekliyoruz.