logo

En Çok Tercih Edilen Plastik Enjeksiyon Kalıplama Yöntemleri

  • 20/01/2022

En Çok Tercih Edilen Plastik Enjeksiyon Kalıplama Yöntemleri

Plastik enjeksiyon kalıplama; erimiş termoplastik ya da termoset plastik ile ürün yapmak için kullanılan, bir üretim sürecidir. İşlemler; ham plastik reçine ya da granüllerinin eriyene kadar ısıtılmasıyla başlar. Ürünün üretime geçmeden önce, tasarım üzerinden yapılacak analizler sürece hâkim olmanızı sağlar.

Enjeksiyonlu Kalıplama Yöntemi

Enjeksiyonlu kalıplama; yüksek kaliteye sahip ve çok taneli plastik parça ile son ürün üretimi olarak kullanılır. Plastik parça seri üretimi için, maliyeti uygun en iyi yollardan biridir.

Üretim aşamasında granül plastik malzemeler eritilerek, yüksek hassasiyet ile işlenen metal kalıba enjekte edilir. Soğuduktan sonra iticiler yardımı ile kalıptan çıkartılan parça kullanılır hale gelir. Bunun anlamı; tek metal kalıp ile binlerce plastik parçanın, aynı kalitede üretilmesidir.

Enjeksiyon kalıp üretiminde profesyonel çözümler sunan, enjeksiyonlu ve plastik enjeksiyon kalıplama yöntemlerinde yenilikçi çözümlere ulaşmak için https://ayberksan.com/ sitemiz üzerinden ürünlerimiz hakkında bilgi sahibi olabilir ve uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.