logo

Enjeksiyon Kalıbı

  • 24/12/2021

Enjeksiyon Kalıbı Üretimi

İnsanların hem ihtiyaçları hem de istekleri göz önünde bulundurularak enjeksiyon kalıbı üretimi ve tasarımı yapılır.

Aynı zamanda bu kalıpların üretimi belirlenmiş olan uluslararası kalite standartları kapsamına yönelik gerçekleştirilir.

Enjeksiyon kalıpları ile şişe kapakları, otomotiv parçaları, saklama kapları ya da tek parça sandalye gibi akla gelebilecek çok sayıda ürün üretimi yapılabilir.

Üstelik bu üretimler hem hızlı hem de seri bir biçimde yapılır. Elbette bu kalıpların, insanların ihtiyaçlarına tam anlamıyla çözüm sunması ve sorunsuz biçimde üretilmesi son derece çok önemli bir detaydır.

Ayberksan ekibi, bu süreçte gerekli olan tüm koşulları size sağlar. Tasarım süreci başta olmak üzere üretimin tüm aşamalarındaki tüm işlemler son derece profesyonel bir şekilde gerçekleştirilir.

Enjeksiyon Kalıbı Üretimi Nasıl Yapılır?

Son derece gelişmiş yapıya sahip olan teknolojik aletler aracılığıyla kişilerin ihtiyaçlarının ve beklentilerinin verimli şekilde karşılanması amaçlanır. Bu konuda ilk etapta ihtiyaçlar ön planda tutularak kabaca bir tasarım ortaya çıkarılır. Ardından da birtakım tasarım teknik ayrıntılarla tekrardan çizilir.

En son aşamada ise alanında uzman olan ekiplerle, katı modeller ve 3D CAD yüzey programları aracılığıyla asıl tasarım süreci tamamlanır. Kişilerden tasarım için onay alınır. Bu aşamanın bitmesinden sonra da üretim süreci başlar. Üretim ise bu sektörde kullanılan ve yeni nesil gelişime sahip olan makinelerle yapılır. Farklı programlarla işlem tezgâhları üzerinde imalat tamamlanır. Üretim tam anlamıyla bittikten sonra da kontrol süreci başlatılır.

Ayberksan Hızlı ve Kaliteli Enjeksiyon Kalıbı Üretimi

Enjeksiyon kalıbı, farklı sektörlerdeki üretimin seri bir hale gelmesi için son derece önemli bir konudur.  Üretim; plastik malzemenin gerekli makineler aracılığıyla eritilip uygun kalıba aktarımı sonucunda yapılır. Ardından da kalıp gerekli şekli alır. Ayberksan, tüm üretim sürecinin hem sorunsuz hem de kusursuz şekilde gerçekleşmesini sağlar.

Ayberksan aynı zamanda ihtiyaç duyulan kalıpları, oldukça kısa bir zaman dilimi içerisinde kişilere teslim etmeyi vadeder. Tüm bu detaylar sayesinde kişiler, Ayberksan ile gecikme yaşamadan, kusursuz ve sorunsuz bir biçimde üretimlerini gerçekleştirme imkanına sahip olur.